אות הוקרה על פעילות הומניטארית באסונות הוענק לפרופ' מולי להד

אות הוקרה על פעילות הומניטארית באסונות העונק בשבוע שעבר לפרופ' מולי להד, המכללה האקדמית תל חי, נשיא עמותת משאבים.

אירוע הענקת אות ההוקרה על פעילותי בסיוע פסיכוסוציאלי בעקבות אסונות בעולם וביפן בפרט הוענק לפרופ' להד ולשותפתו היפנית גב' יוקו אראי YOKO ARAI על פיתוח מענה פסיכוסוציאלי ביפן לאחר הצונאמי של 2011 והכשרת מדריכים מקומיים הממשיכים גם כיום לטפל ולהכשיר אנשי מקצוע (חינוך רווחה בריאות) לטפל מחד ומאידך לפתח חוסן ברחבי יפן.
פעילותם ביפן היתה יוזמה של הג'וינט, הקואליציה הישראלית לטראומה ובהובלה מקצועית של מרכז משאבים בקרית שמונה והמכללה האקדמית תל-חי. למרות החשש מקרינה ומרעידות מישנה, פרופ' להד וגב' אראי הגיעו ביחד עם אנשי מקצוע אותם הכשירו לטפל בתגובות הפוסט טראומטיות לאזור פוקישימה ולמחוז טוהוקו שנפגעו בצונאמי ומאסון הדליפה הרדיואקטיבית.
בעבודתם הדגישו כי המודלים והכלים ניתנו להם מתוך כוונה שיותאמו לתרבות ולמנהגים היפאנים. במהלך הסדנאות הוכשרו למעלה מ 1000 איש ומהם נבחרו מנחים להכשרה נוספת. צוות זה הקים ארגון מקומי הממשיך גם כיום בעבודה המניעתית והטיפולית ברחבי יפן.
טקס הפרס ע"ש דר ורה ויצמן -רעיית הנשיא הראשון של ישראל, אורגן עי ארגון וי"צו העולמי World WIZO בחלק הבלתי רשמי של כינוס World Health Organization (WHO) (ויצו חבר בארגון הבריאות של האו"מ מאז שנות ה 30 של המאה הקודמת) כחלק מהמאמץ שלהם להביא את הפן האחר והחיובי של ישראל. נוכחו באולם אנשי ארגון הבריאות WHO, עובדי משלחת ישראל ברשות השגרירה אביבה רז-שכטר והשר היפני לעניני רווחה מר נאנאסוקה נגאוקה הוענק הפרס במקביל למושב ארגון הבריאות העולמי.

חושבים שכדאי שנדבר?

שתפו בפייסבוק
Google+
צייצו בטויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו בוואטסאפ