משחקי האדמה ומרחבי התחושות

יוצרים עולם דמיוני
משחקי האדמה מאפשרים בניית מרחב דמיוני מאבנים ואדמה: פינת חי, מגרש כדורגל, ארמון, מתקני שעשועים, בעלי חיים ובני אדם.
לחץ כאן למידע נוסף

עיצוב, תכנון ובניה של מרחבי תחושות

אנו מעצבים, מתכננים ובונים מרחבי תחושות בארץ ובעולם - במרכזי טיפול לגוף ולנפש, במרכזי חינוך, בערים ובישובים קהילתיים. לרשותנו צוות מקצועי האמון על פיתוח מתקנים ומבנים מותאמים לצרכים ומצבים

הכשרות וסדנאות לצוותים

אנו מקיימים סדנאות, ימי פיתוח צוות, ימי גיבוש ODT וסדנאות קבוצתיות, בהנחיית צוות מקצועי ובעלי ניסיון בעבודת שטח עם מגוון רחב של ארגונים וחברות בארץ ובעולם. אנו מציעים תכניות הכשרה מודולריות בהתאמה אישית ללקוח.

ליווי מקצועי והדרכת מפעילי מרחבי תחושות

הקמת מרחב תחושות דורש הבנה מעמיקה של אוכלוסית היעד, הצרכים שלה והמטרות אותן רוצים להשיג. אנו מעבירים השתלמויות והסמכות בארץ ובעולם בתחום הטבע תרפיה, משחקי האדמה ועבודה במרחב התחושות

מאמרים נבחרים

איתן שקד

על מרחב התחושות, מיקוד שליטה ומסוגלות עצמית

את המונח מיקוד שליטה חיצוני ופנימי פיתח ג'וליאן רוטר (Rotter, 1966). מיקוד השליטה הוא הרגשת השליטה של אדם על חייו. כאשר האדם מאמין לרוב כי תנאי הסביבה, המזל או אנשים אחרים הם המכריעים באשר להצלחותיו וכישלונותיו, ניתן להניח כי הוא בעל מיקוד שליטה חיצוני, ואם הוא חש שמרב הישגיו וכישלונותיו תלויים בו, ניתן להניח שהוא בעל מיקוד שליטה פנימי. רוטר הראה שבעלי מיקוד שליטה פנימי יגלו מוטיבציה גבוהה להישגים, לעומת בעלי מיקוד שליטה חיצוני. שתי הקטגוריות הללו, מיקוד שליטה פנימי וחיצוני, הן קטבים של ציר רציף, ולאורכו מגוון של מצבי ביניים.

המשך למאמר
איתן שקד

מרחב התחושות כמעורר תקשורת בין-אישית

מרחב התחושות מאפשר תקשורת עם הזולת ומקדם אותה. המרחב מסקרן ומלא הפתעות והזדמנויות למפגשים. החל במפגשים רגעיים של החלפת מבטים מבעד לחלון, משחקים קוליים, וכלה במפגשים ממושכים יותר שבהם מזמין ילד את רעהו לחלוק ולחוש יחד תחושה מיוחדת, תוך ביטוי מגוון דרכי תקשורת כמו משחק הדדי שמשלב חושים, דמיון, משחק דרמטי ושימוש בכלים. מרחב התחושות מתאים מאוד לקידום ילדים בעלי הפרעות תקשורת ברמות שונות.

המשך למאמר
איתן שקד

הטבע כמעורר

הטבע כולל מגוון אינסופי של גירויים השונים באיכותם ובעוצמתם, אשר נקלטים בעזרת מגוון חושינו. כוח החיים שבטבע מעורר בנו מוטיבציות שונות לחוש, להתמודד, ללמוד ולהתפתח. הטבע מעורר אותנו ברמה הנפשית לצאת למסעות של גילוי הסביבה כדרך לגילוי עצמי. התפתחות ביכולת העיבוד והוויסות החושי קשורה באופן מכריע במוטיבציה של האדם להתנסות במצבים שונים, ובהם מצבים שמצריכים התמודדות.

המשך למאמר

מה חושבים על משחקי האדמה?

חושבים שכדאי שנדבר?

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
צייצו בטויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ