מרכז משאבים

עוזרים לאנשים לעזור לעצמם
תפישה קהילתית מערכתית –לעבוד במעגלים פיזיים המקדמים השתייכות
מקדמים את חקר החוסן ודרכי ההתמודדות
הכירו את משחקי האדמה ומרחבי התחושות
גישות משחקי האדמה ומרחבי התחושות מאפשרות תהליכי צמיחה וריפוי הנוגעים במשולב בויסות החושי והעמקה בתכני הנפש באמצעות משחק ויצירה. שילוב היבטים אלו יוצרים מענה אינטגרטיבי למגוון קשיי ויסות חושיים, רגשיים והתנהגותיים.
1
שנים פועלים להעצמת אנשים, קהילות ומועצות
1
שעות הכשרה בארץ ובעולם
1
לקוחות בארץ ובחו"ל
1
הכשרות, קורסים ותכניות למגוון אנשי מקצוע

הכשרות, הדרכות ופעילויות

יחידת החוסן

היחידה מתמקדת בפיתוח פעילויות, תכנון סדנאות והכשרות וביצועם בשטח. במרוצת השנים הושלמו למעלה מ- 350,000 שעות הכשרה בארץ ובעולם, אלפי סדנאות, ימי עיון והרצאות. עיקר הפעילות בפיתוח ותכנון סדנאות והכשרות, ויישומן בשטח. הסדנאות פונות למגזר הציבורי, העסקי, לכוחות הביטחון, הרשות המקומית, לקהילה ולמשפחה.
למידע נוסף

היחידה הקלינית

היחידה הקלינית

היחידה הגדולה ביותר לטיפול בטראומה ובחרדה בגליל ובצפון הארץ עם ניסיון של 30 שנה, מעל ל-70,000 שעות טיפוליות ביותר מ-7,000 מטופלים, מחציתם בילדים הסובלים מסימפטומים של פוסט טראומה ברמות שונות.
למידע נוסף

מחקר וידע

מובילים בחקר החוסן

יחידת מחקר והערכת פיתוחים של מרכז משאבים. יחידת המחקר שותפה בייזום והקמת מרכז המחקר המשותף עם המכללה האקדמית תל חי בתחומי החוסן האישי, הקהילתי, הארגוני והלאומי. היחידה המחקרית של מרכז משאבים מבצע שיתופי פעולה רבים עם מרכזים אקדמיים בארץ ובעולם.
קרא עוד
איתן שקד

פעילות משחקי האדמה בקיבוץ מירב

בסדנה מהממת במחנה הקיץ של קיבוץ מירב, בנינו עם הילדים מרחב דמיוני מאבנים ואדמה. נוצרו פינת חי, מגרש כדורגל, ארמון ועוד וכן מתקני שעשועים, בעלי חיים ובני אדם

מרכז משאבים

תכנית ההכשרה בלימודי CBT בגליל

מסלול הכשרה למטפלים העוסקים בפסיכותרפיה בידע תאורטי ובשיטות התערבות לפי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT).
מסלול הלימודים יקנה למתמחים ידע תאורטי ומעשי מעמיק בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, אותו יוכלו ליישם בתחום עיסוקם המקצועי.

איתן שקד

סדנת משחקי האדמה התקיימה במודיעין

סדנת משחקי האדמה במודיעין התקיימה שבוע שעבר הגיעו 20 איש ואשה מאזורי הארץ השונים, מהקריות ועד סעד שבדרום. מפגש מהמם של העוסקים והעוסקות בתחומי החינוך והטיפול. אנו מאמינים כי התוכן שריתק את המשתתפים היה ההבחנה בהבדלים האדירים בין הילדים של היום והילדים בדורות שלפני עולם המסכים והאינטרנט.