פעילות משחקי האדמה בקיבוץ מירב

בסדנה מהממת במחנה הקיץ של קיבוץ מירב, בנינו עם הילדים מרחב דמיוני מאבנים ואדמה. נוצרו פינת חי, מגרש כדורגל, ארמון ועוד וכן מתקני שעשועים, בעלי חיים ובני אדם

קרא עוד »

תכנית ההכשרה בלימודי CBT בגליל

מסלול הכשרה למטפלים העוסקים בפסיכותרפיה בידע תאורטי ובשיטות התערבות לפי הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT).
מסלול הלימודים יקנה למתמחים ידע תאורטי ומעשי מעמיק בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, אותו יוכלו ליישם בתחום עיסוקם המקצועי.

קרא עוד »

סדנת משחקי האדמה התקיימה במודיעין

סדנת משחקי האדמה במודיעין התקיימה שבוע שעבר הגיעו 20 איש ואשה מאזורי הארץ השונים, מהקריות ועד סעד שבדרום. מפגש מהמם של העוסקים והעוסקות בתחומי החינוך והטיפול. אנו מאמינים כי התוכן שריתק את המשתתפים היה ההבחנה בהבדלים האדירים בין הילדים של היום והילדים בדורות שלפני עולם המסכים והאינטרנט.

קרא עוד »

מדד החוסן לישראל 2018

מדד החוסן לישראל לשנת 2018 מתבסס על מדגם אינטרנטי מקרב האוכלוסייה היהודית והערבית בישראל. המחקר בחן את רמות החוסן לאומי, החוסן הקהילתי, והחוסן האישי – ובדק את ההקשרים לתחושות סכנה, חשש מפריצת מלחמה בשנה הקרובה, תסמיני דחק ומשתנים דמוגרפיים.

קרא עוד »

הכנת צוות התערבות פסיכולוגי לשעת חירום בקהילה בפנמה

בהמשך לעבודתנו רבת השנים עם קהילות יהודיות ולא יהודיות בעולם, יצא פרופ' מולי להד לתת הכשרה אינטנסיבית לצוותים הפסיכולוגיים היהודים בפנמה. במסגרת זו הוכשרו כ- 32 פסיכולוגים וכ- 40 מתנדבים צעירים צוותים מארגון הצלה מקומי. בנוסף, התקיימה ישיבה של כל צוות הניהול של אירועי חירום, בה נתן פרופ. להד מענה לשאלות.

קרא עוד »

סיוע פסיכוסוציאלי בפלורידה

הסדנא התמקדה בכלים פרטניים לעבודה על כוחות ועל עיבוד מראות קשים ועל טיפוח חוסן כתפיסה מערכתית ותוך הדגמת תהליך קבוצתי מהרס להתאוששות. מרכז משאבים ביחד עם צוותים מהקואליציה הישראלית לטראומה ימשיכו להכשיר בפלורידה צוותי טיפול הן בהתערבות ושיקום לאחר אסון והן בפיתוח חוסן.

קרא עוד »

כיצד נדע להתמגן למלחמה הבאה?

מיגון הבית היא משימה מורכבת בעל השלכות כלכליות ורגשיות רבות. אי לכך, חשוב לקבל החלטה מושכלת המבוססת על עובדות והבנה מעמיקה של היתרונות והמגבלות של כל אחת מהשיטות השונות להתמגנות. בימים אלה פורסם מדריך תמציתי וממוקד למתמגן. אז אם חשבתם שהגיע הזמן למגן את הבית, כדאי להכיר את העובדות.

קרא עוד »

התמודדות עם המוות

מרכז משאבים מקיים הכשרות וסדנאות בכל רחבי הארץ והעולם העוסקות בהתמודדות עם אובדן ומוות בכל הרמות של הפעילות האנושית – הרמה האישית, הרמה בין־אישית, רמת הארגון ורמת הקהילה, שלכולן השלכות מיידיות על תפקודו של הפרט השרוי במצוקה.

קרא עוד »

אות הוקרה על פעילות הומניטארית באסונות הוענק לפרופ' מולי להד

אירוע הענקת אות ההוקרה על פעילותי בסיוע פסיכוסוציאלי בעקבות אסונות בעולם וביפן בפרט הוענק לפרופ' להד ולשותפתו היפנית גב' יוקו אראי YOKO ARAI על פיתוח מענה פסיכוסוציאלי ביפן לאחר הצונאמי של 2011.

קרא עוד »

טראומה צמיחה וחוסן

ראיון בערוץ 1 בתוכנית "עושים סדר" עם בן כספית, בעקבות כנס בנושא התמודדות עם טראומה ופוסט טראומה בכלל ובישראל בפרט.

קרא עוד »