סדנאות והכשרות לקהילה ולמשפחה

סדנאות המיועדות לכוחות החירום השונים (צוותי כיבוי אש, משטרה, מגן דוד אדום, זק"א), מטפלים,  וצוותים מקצועיים (למשל: צוותים אורגניים בבתי חולים) וכל מי שנחשף למצוקתם של אחרים ומעניק להם סיוע
קהילה ומשפחה

מה עוזר כשקשה לי?

תכנית לפיתוח מיומנויות התמודדות אצל ילדי הגן וילדי כיתות א'-ב' באמצעות תיאטרון בובות וסיפורים. באמצעות התכנית מרחיבים הילדים את משאבי ההתמודדות שלהם עם קשיים, לומדים לזהות ולכבד דרכי התמודדות שונות משלהם ומפתחים מודעות לדרך התמודדותם עם קשיים.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

גינות של חוסן

ערכים רבים הקשורים לגינון הקהילתי בגישת הפרמא-קלצ'ר, מהווים משאבים של חוסן אישי וקהילתי. בקורס זה, הראשון מסוגו, נקנה כלים מעשיים להעצמת משאבי החוסן בקהילה, באמצעות הקמת הגינה הקהילתית וכן ניצור רשת של הדדיות בין פעילי הגינות במרחב. הקורס יהיה תחילתה של דרך אישית ומשותפת.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

בניית חוסן קהילתי

מרכז משאבים מהווה חלק משמעותי בשת"פ לאמידת החוסן הקהילתי בישראל. השת"פ מאגד מומחי תוכן משבעה מוסדות אקדמיים בישראל, אנשי שטח, ומקבלי החלטות. מטרתו הינה לתת בידי מקבלי החלטות כלים למיקוד והכוונת משאבים לאלמנטים שאותרו במחקר כבעלי השפעה על החוסן הקהילתי.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

הזדמנות להקשיב מחדש – סדנת מדיטציה הקשבה והתפתחות לגיל השלישי

פיתחנו סדנא המציעה לימוד מדיטציה דרך ערוצי ההתמודדות השונים. מעין מגוון של כלים ודרכים המאפשר לכל משתתף להזין את עצמו בדרך המתאימה למבנה החוויה ומבנה האישיות שלו, אך עדיין להתנסות בשלל האפשרויות, הצבעים והטעמים.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

רכיבה על אופניים ככלי להגברת החוסן הנפשי

התוכנית המוצעת משתמשת ברכיבת אופני שטח כלמידה חווייתית למספר מטרות: רכישת כלי התמודדות עם פחד, קושי פיסי ומנטאלי, פיתוח לכידות קבוצתית, השפעה חיובית על קהילת המשתתפים, ופיתוח מסוגלות עצמית עם מגוון אוכלוסיות.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

"זו לא אני, זו הבובה" : תיאטרון בובות ככלי טיפולי לקשישים

תיאטרון בובות הוא כלי רב עוצמה אשר עובד על מיומנויות של תקשורת, מוטוריקה, מיומנויות רגשיות, חברתיות וקוגניטיביות. באמצעותו ניתן לפתח כישורים בשילוב הנאה, חיוניות, חידוד החושים והומור. עבודה עם בובות מתאפשרת לקשישים לשתף מעולמם, לעבד נושאים רגישים בצורה מוגנת, באותנטיות וללא תחושות אשמה ופחד.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

משפחה מתמודדת עם משבר אבל ואובדן

מטרות: רכישה של כלים לסיוע ותמיכה החשובים בהתמודדות עם המוות – עידוד ומציאת דרכים להתנהגויות מתמודדות המסיעות לאדם ולילד להפחתת כאב או אובדן – סיוע למשפחה בפיתוח שרותי טיפול למניעת אובדן ולאחריו.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

טף תקן © / הורות בשישה ערוצים©

תוכנית לפיתוח והרחבת משאבי התמודדות להורי וצוותי מעונות וגנים על פי מודל החוסן גש"ר מאח"ד. אתם כהורים יכולים לפתוח בפני ילדיכם (וגם בפני עצמכם) ערוצים נוספים. אם אתם חשים כי הערוץ הנוכחי בו הילד בוחר להתמודד לא משרת אותו, תוכלו לסייע לו להרחיב את מגוון דרכי ההתמודדות ולהציע דרכים נוספות.

קרא עוד »
קהילה ומשפחה

אובדנות – סיוע ומניעה

ניתן, בהכנה מתאימה, לאתר ולמנוע התנהגויות אבדניות. מטרות: 1. לימוד זיהוי ילדים ובני נוער המראים סימני מצוקה. 2. עזרה לנוער במצב של חוסר אונים וחוסר תקווה ופיתוח התנהגות יותר מסתגלת. 3. פיתוח סובלנות וכשורי התמודדות למצבים מעיקים ולוחצים.

קרא עוד »

הדרכות והרצאות מקוונות Online Supervision & Webinars

מודל המניפה – הכשרת מדרכים בארץ ובעולם Cascade Model \ Train the Trainers TTT

הכשרות והשתלמויות בהתאמה אישית On-site intensive training \ Custom courses at CSPC lecture room

השאירו פרטיכם על מנת לקבל מידע נוסף על ההזדמנויות השונות