אות הוקרה על פעילות הומניטארית באסונות ז'נבה העונק בשבוע שעבר לפרופ' מולי להד, המכללה האקדמית תל חי, נשיא עמותת משאבים מרכז משאבים Community Stress Prevention Center.

לעמוד הפוסט Bookmark and Share

מקימים את מרחב התחושות - חלק א'

מקימים את מרחב התחושות - חלק א'

היום היה היום הראשון שבו התחלנו להגשים את חזונו של איתן שקד לבניית מרחב התחושות. בשבועיים הקרובים, אנחנו עומדים לבנות שני מתקנים ענקיים  - 6 מטרים על 5 מטרים כל אחד. המתקן האחד הוא "ארץ זעירה", שבו יוכלו הילדים לשחק עם דמויות שיכינו מבוץ (או בדרכים אחרות ומגוונות) בארץ טופוגרפית תלת ממדית, שיש בה הרים, מפל מים בריכה, צמחיה, וגומחות בסלע. והמתקן השני הוא מרחב תומך שבו אפשר להישען ולהצטנף בדרכים שונות, ואפילו להכנס לתוך חלל שהוא כמו רחם כזו, ולחוש את התמיכה והמעטפת של האדמה.


כל היום היה לנו דיאלוג עם מזג האוויר, אנחנו באנו להגשים, ומזג האוויר התגשם עלינו. אז מה התגשם לנו היום ?
 

נסענו לפנצ'ריה והם הסכימו לנו לקחת צמיגים משומשים, עשינו שלוש נגלות עם אוטו גדול, ובעצם לקחנו להם את כל הצמיגים המשומשים שהיו להם.

הפרוייקט מלווה על ידי מהנדס בשם מוסא, והבן שלו, צורי. ומהנדס כמו מהנדס טוב, מדקדק מתחילת הפרוייקט על הפרטים הקטנים. חלק ממה שעברנו היום, היה להבין שזה יהיה תהליך העבודה, ולהתמסר להנחיות של מוסא. מוסא הגיע עם הבן שלו ועם תוכנית מודפסת וממוחשבת של הפרוייקט.

 

כך, מצאנו את עצמנו מפלסים את השטח לאחד המתקנים בעזרת טוריות ומגרפה - עבודת כפיים ראויה לשמה.

ומשרטטים את קוי המתאר של המתקן השני, בעזרת ברזלי תפסנות, פטיש, רולטקה ומטר. למדנו שיטות אדריכלות עתיקות שמתמשות בנקודת מרכז שלפיה בעזרת חוט שנע על הציר כמו מחוגה מוצאים את שאר הנקודות.
 

בסופו של דבר סיכמנו עם הגשם על Win Win. הוא מבחינתו אמר אני ניצחתי ושוב הראיתי לכם שבטבע כמו בטבע, אין לכם שליטה אמיתית על מה שקורה, וכל מה שאתם יכולים זה להגיד כן ולהתמסר. ואנחנו אמרנו שאנחנו ניצחנו כי את כל זה הספקנו והיה לנו כיף לעבוד ביחד.


לעמוד הפוסט Bookmark and Share

חשיפה לאירועים טראומתיים בעבודה ואיכות חיים מקצועית בקרב מיילדות

לעמוד הפוסט Bookmark and Share

פרופ' מולי להד בערב "סיפור" SIPPUR

לעמוד הפוסט Bookmark and Share

On ne doit pas s’accoutumer à la menace terroriste

מאמר בו מתראיין פרופ' מולי להד- אשר יצא בעיתון הצרפתי  L'Express 

 להורדת המאמר לחצו כאן
לעמוד הפוסט Bookmark and Share

יותר מאלף מילים

מקסים!
סרט זה הינו תוצר של פרויקט חברתי-יצירתי שמטרתו העצמת המשתתפים וחיזוק הקהילות המקומיות.
סרטי עמותת להב מאפשרים מבט ייחודי על החברה הישראלית.

This film is the product of a social - creative project that use filmmaking and drama therapy to empower the participants and to strengthen local communities.
Lahav association's films present a unique view of Israeli society.

 

לעמוד הפוסט Bookmark and Share