שותפים

הקואליציה הישראלית לטראומה

'הקואליציה הישראלית לטראומה' (ע"ר) הינה ארגון גג של תאגידים ויחידים העוסקים בתחום הפסיכוטראומה והחוסן. הקואליציה הוקמה בפברואר 2002 מיסודה של פדרציית ניו יורק UJA והמרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה. הקואליציה הישראלית לטראומה מהווה גוף לתועלת הציבור. מרכז משאבים הינו חבר בקואליציה הישראלית לטראומה.
 

נט"ל

עמותת נט"ל - נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה  א-פוליטית, אשר הוקמה  בשנת 1998 מתוך רצון להעלות למודעות הציבורית את תופעת הטראומה על רקע לאומי, קרי השלכותיו של הסכסוך הישראלי-ערבי, ולהבחין בין נפגעיה של טראומה זו לבין נפגעי טראומה כתוצאה מאירועים טראומתיים אחרים, כמו תאונות דרכים או התעללות. נט"ל היא חברה בקואליציה הישראלית לטראומה, ומשתפת פעולה יחד עם משאבים בפרויקט ההכשרות למשטרת ישראל.
 

מהו"ת

מהו”ת ישראל היא עמותה של קבוצת אנשי מקצוע מתחומים שונים אשר עובדים יחד שנים רבות בתחום של בניית חוסן והערכות לחירום.
 

עמך

"עמך" - המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי שואה והדור השני, היא עמותה ללא מטרות רווח המתמודדת באופן ייחודי עם צרכים נפשיים וחברתיים של ניצולי השואה ובני משפחותיהם באמצעות רשת מרכזים הפזורים בכל רחבי הארץ. ​
 

המכללה האקדמית תל-חי / המרכז הרב תחומי לחקר החוסן

המרכז הרב תחומי לחקר החוסן (The Multidisciplinary Resilience Research Centre; MRRC) נוסד על ידי המכללה האקדמית תל חי ומרכז משאבים, על מנת להוות כתובת לחוקרים מהארץ ומהעולם למחקר אקדמי מקיף של התחומים הרבים של החוסן מנקודת מבט של דיסציפלינות מדעיות שונות ומגוונות.
 

המחלקה לרפואת חירום - אוניברסיטת בן גוריון בנגב

המרכז האוניברסיטאי לחקר המוכנות והמענה למצבי חירום ואסונות עוסק בקידום המחקר והעצמת הידע והמוכנות למצבי חירום ואסון רפואיים. המרכז הוקם באוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשנת 2008 והוא זוכה לשיתוף פעולה מטעם גורמים לאומיים ובינלאומיים. המרכז מקדם חשיבה משותפת, דיאלוג והעשרה אינטלקטואלית של חוקרים בעלי שם, אקדמאים ואנשי שטח מתחומים שונים ומגוונים ומשמש כמוקד ידע ומומחיות מקומי ובינלאומי בתחום. במרכז שיתוף הפעולה בין מרכז משאבים והמרכז האוניברסיטאי לחקר המוכנות והמענה למצבי חירום ואסונות עומד פרויקט אשר יעדיו המרכזיים הם אמידת החוסן הקהילתי ביישובים וערים בישראל.
 

מל"י - מרכז לפסיכולוגיה יישומית

מל"י הינה חברה פרטית בניהולו של מ"ר מיקי דורון, פסיכולוג קליני מומחה-מדריך, מוסמך במנהל מערכות בריאות, לשעבר קצין בריאות הנפש הראשי של צה"ל. שיתוף הפעולה בין מרכז משאבים ומל"י הינו בקיום פרויקטים של הכשרת צוותי בתי חולים להתערבות במצבי חירום ומשבר חריפים, וסדנאות הכשרה למטפלים בגישה הטיפולית SEE FAR CBT להפרעות חרדה ותסמונת דחק פוסט-טראומתית.  
 

שפ"י - השרות הפסיכולוגי ייעוצי

השרות הפסיכולוגי ייעוצי (שפ"י) הינו אגף במשרד החינוך, שתפקידו להעניק שרותים פסיכולוגיים ושרותי ייעוץ חינוכי לתלמידים, להורים ולאנשי החינוך העובדים במערכת. מטרתו של השרות הפסיכולוגי הוא לקדם את התפתחותו של כל תלמיד ותלמיד ולדאוג למיצוי הפוטנציאל החבוי בו. עיקר עבודתו של שפ"י מונחית ע"י הגישה המערכתית הרואה את הפרט כחלק ממכלול מערכות חברתיות רבות - המשפחה, הכיתה בית הספר והקהילה. לפיכך, תפקידם של אנשי המקצוע בשפ"י, היועצים והפסיכולוגים החינוכיים, לשפר את מקצועיותם ומיומנותם של אנשי החינוך בתחומי בריאות הנפש כדי שיוכלו לאפשר את הלמידה והתפקוד החברתי של התלמיד באקלים מעודד צמיחה.
 
כל הזכויות שמורות © מרכז משאבים  | טלפון: 046900600 פקס:  04-6950740 דוא"ל: cspc@icspc.org