דף הבית >> מקימים את מרחב התחושות - חלק א'
 

מקימים את מרחב התחושות - חלק א'

היום היה היום הראשון שבו התחלנו להגשים את חזונו של איתן שקד לבניית מרחב התחושות. בשבועיים הקרובים, אנחנו עומדים לבנות שני מתקנים ענקיים  - 6 מטרים על 5 מטרים כל אחד. המתקן האחד הוא "ארץ זעירה", שבו יוכלו הילדים לשחק עם דמויות שיכינו מבוץ (או בדרכים אחרות ומגוונות) בארץ טופוגרפית תלת ממדית, שיש בה הרים, מפל מים בריכה, צמחיה, וגומחות בסלע. והמתקן השני הוא מרחב תומך שבו אפשר להישען ולהצטנף בדרכים שונות, ואפילו להכנס לתוך חלל שהוא כמו רחם כזו, ולחוש את התמיכה והמעטפת של האדמה.


כל היום היה לנו דיאלוג עם מזג האוויר, אנחנו באנו להגשים, ומזג האוויר התגשם עלינו. אז מה התגשם לנו היום ?
 

נסענו לפנצ'ריה והם הסכימו לנו לקחת צמיגים משומשים, עשינו שלוש נגלות עם אוטו גדול, ובעצם לקחנו להם את כל הצמיגים המשומשים שהיו להם.

הפרוייקט מלווה על ידי מהנדס בשם מוסא, והבן שלו, צורי. ומהנדס כמו מהנדס טוב, מדקדק מתחילת הפרוייקט על הפרטים הקטנים. חלק ממה שעברנו היום, היה להבין שזה יהיה תהליך העבודה, ולהתמסר להנחיות של מוסא. מוסא הגיע עם הבן שלו ועם תוכנית מודפסת וממוחשבת של הפרוייקט.

 

כך, מצאנו את עצמנו מפלסים את השטח לאחד המתקנים בעזרת טוריות ומגרפה - עבודת כפיים ראויה לשמה.

ומשרטטים את קוי המתאר של המתקן השני, בעזרת ברזלי תפסנות, פטיש, רולטקה ומטר. למדנו שיטות אדריכלות עתיקות שמתמשות בנקודת מרכז שלפיה בעזרת חוט שנע על הציר כמו מחוגה מוצאים את שאר הנקודות.
 

בסופו של דבר סיכמנו עם הגשם על Win Win. הוא מבחינתו אמר אני ניצחתי ושוב הראיתי לכם שבטבע כמו בטבע, אין לכם שליטה אמיתית על מה שקורה, וכל מה שאתם יכולים זה להגיד כן ולהתמסר. ואנחנו אמרנו שאנחנו ניצחנו כי את כל זה הספקנו והיה לנו כיף לעבוד ביחד.


 
כל הזכויות שמורות © מרכז משאבים  | טלפון: 046900600 פקס:  04-6950740 דוא"ל: cspc@icspc.org